Hizmet SözleşmesiKullanıcı Hakları

Hizmetle alakalı bilgi ve sözleşme içeriği

Hizmet Sözleşmesi

 • ÖNSÖZ

  * Bu sözleşme, internet üzerinden yapılan başvurular için geçerlidir.

  * Hizmet kullanım şartlarını aşağıdaki kurallardan oluşmaktadır.

  * İnternet sitemiz üzerinden herhangi bir ürünü sipariş etmeden önce kullanım sözleşmesini tam olarak okuyunuz!

  * Kullanım sözleşmesi fesih, garanti bilgisi, sorumluluları ve uymanız gereken kuralları içermektedir.

  * Bu sözleşmeyi veya şartlarından herhangi birini kabul etmiyorsanız lütfen sipariş işlemlerinizi iptal ediniz.

  * Herhangi bir ürün veya hizmet siparişi vermeyiniz.

  TARAFLAR VE SÖZLEŞME KONUSU

  Bu kullanım sözleşmesi linedc.com.tr internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan LİNEDC (LİNEDC olarak anılacaktır) ile LİNEDC‘den hizmet alacak olan tüzel ve gerçek kişiler (Müşteri veya hesap sahibi olarak anılacaktır) arasında linedc.com.tr sitesi üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımı ve satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

  Bu sözleşme, internet üzerinden yapılan başvurular için geçerlidir, hizmet kullanım şartlarını aşağıdaki kurallardan oluşmaktadır.

  İş bu sözleşme, müşterinin hizmet alması ile imzalanmış kabul edilir ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. Tüm müşteriler 7 gün 24 saat açık olan internet sitemizden tüm sözleşmeleri okuyabilir.

  HESAP AÇILIŞI

  Bize yapılan ödemenizden sonra gerekli kontroller yapılarak herhangi bir sahtekarlık tespit edilmediği taktirde hesabınız aktif edilecektir. Bize çalışır bir e-posta adresi sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım sözleşmesine aykırı bir durumda veya size ulaşmamız gerektiğinde hesap açılışında sizinle olan iletişimimizi bu e-posta vasıtası ile yapacağız. Her zaman güncel ve açık olacak bir e-posta hesabı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Değiştirilemez bilgilerin güncellenmesi için gerekli değişikliklerin yapılması adına müşteri temsilcimiz ile irtibat kurmanız gerekir. 3D Secure ile yapılmamış kredi kartı ödemeleri için müşteri temsilcileri kullanılan kredi kartına bağlı devlet tarafından kimlik tespitini sağlamak adına kimlik bilgisi talep edebilir, bu durumda kimlik taratılarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirmezseniz siparişinizin hileli olduğu düşünülebilir ve iptal edilebilir.

  İÇERİK İZNİ

  LİNEDC tarafından sağlanan tüm hesaplar sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Servislerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayınlayacakları tüm içeriğin yasalara uygun ve zararsız olduğunu bu anlaşma ile kabul etmiş sayılır. Ayrıca müşteriler yayınlayacakları tüm içerikten kendileri sorumlu olup LİNEDC müşterilerin yayınladığı içerikten sorumlu tutulamaz.

  Hizmetimizi kullanırken herhangi bir telif hakkı veya marka ihlali yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sadece video, müzik, kitap, fotoğraf veya herhangi bir başka telif eserin izinsiz kopyalanması ile sınırlı değildir. Herhangi bir ticari marka sahibinin ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması hesabınızın derhal sona erdirilmesiyle sonuçlandırılacaktır. Herhangi bir telif hakkı ihlali olduğunda kullanıcı hesabı süratle kaldırılacaktır veya hesabına erişim kısıtlanacaktır. Herhangi bir hesapta ihlal tekrarında telif hakkı yasaları askıya alınacak veya hosting hesabı sonlandırılacaktır.

  KISITLAMALAR

  Satın alınan hizmetlerin yedek alanı olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Aynı hesabın panel yedeklenmesi hariç). Yine hesabın dosya deposu olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Hesaptan yayınlanan video ve dosyalar gibi) Tüm hosting sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;

  Toplistler

  IRC Scriptler / Botlar

  Proxy Scriptler / Anonymizerlar

  Korsan Yazılım / Warez

  Fotoğraf Hosting Scriptleri (Örneğin Photobucket yada Tinypic vb… gibi)

  AutoSurf / PTC / PTS / PPC siteleri

  IP Scannerlar

  Bruteforce Programları / Scriptleri / Uygulamaları

  Mail Bombers / SpamScriptler ve Mailer Pro

  Banner-Ad servisleri

  File Dump / MirrorScriptleri (Örneğin rapidshare, megaupload vb… gibi)

  icari AudioStreaming

  Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

  Adult, Erotik, Adult Hikaye / Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler

  Piyango / Kumar Siteleri

  MUD’lar / RPG’ler / PBBG’ler

  Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar

  Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

  Forumlar ya da websitelerindewarez / korsan / yasadışı içerik dağıtımı yada paylaşımı

  Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları

  Hileli Siteler

  Broadcast ya da Streaming Canlı Spor Etkinlikleri

  Herhangi bir hesap sahibi üçüncü parti ağ ya da sisteme üçüncül kişinin izni olmadan bağlı bulunduğunda hesap askıya alınır. Ağ veya sisteme erişim için direk olarak sizin kontrolünüzde işlem için üçüncül kişiye ait yazılı belge olması gerekir. LİNEDC sunucularında kendi isteğine bağlı olarak üçüncül kişinin ağ veya sistemine bağlanmak istekleri için yetkili taraftan da belgeleri istenmektedir.

  LİNEDC herhangi bir hesap sahibine hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayınladığınız bir materyal müstehcen, tehdit, yasa dışı yada bir şekilde kullanım sözleşmesini ihlal eden bir durumda olduğu zaman size haber verilerek ya da haber verilmeden sunucularımız dan hesabınız kaldırılabilir veya devre dışı bırakılabilir.

  Teknik birimimiz den e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti üzerinden cevap verme zorunluluğunuz vardır. 24 Saat içinde cevap alınamıyorsa hizmetin askıya alınması veya sonlandırılması gerekir. Sitenizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa destek@linedc.com.tr adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.

  ÖDEME BİLGİLERİ

  Tüm ödemeler peşin olarak yapılmaktadır. Yani hizmeti kullandıktan sonra ödeme yapılmaz, hizmeti kullanmadan önce ödeme alınmaktadır. Siparişin tamamlanıp hesabın aktif edildiği tarih yinelenen faturaların son ödeme tarihi olarak tanımlanacaktır. Fatura son ödemesi 5 günü geçirilirse, faturalar otomatikman iptal olacak ve hesap kapatılacaktır. Bununla beraber hesabın iptal olmasından 10 gün geçtikten sonra müşteri hizmeti devam ettirilmesini talep ederse, fatura manüel tekrar oluşturulur ve ödeme yapılana kadar hesap askıda bekletilir

  YEDEKLEME VE VERİ KAYBI

  Yedekleme otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak yapılmakta, nezaketen sunulan bir hizmet olarak size verilmektedir. LİNEDC hesabınızla ilgili verileriniz’den herhangi bir nedenle sorumlu değildir. Müşteriler yedeklerini kendileri saklama ve muhafaza etmekle sorumludur.

  İPTAL VE İADELER

  LİNEDC‘ den kaynaklı sorunların olması ve bu sorunun 72 saat içinde düzeltilememesi durumunda müşterilerimizin 14 gün boyunca ücret iade garantisi bulunmaktadır. Bu işlem için destek@linedc.com.tr adresine bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Hatalı işlemlerle ilgili LİNEDC hiçbir sebeple oluşan zarar ve ziyandan sorumlu tutulamaz.

  Kullanım sözleşmesine uymayan, aşırı kaynak tüketen ve buna benzer sebeplerle LİNEDC sunucularında barınan müşteri hesabı da iptal edebilmektedir. Bu tür durumlarda herhangi bir hile ve sahtekarlık olmadığı sürece iade sadece aylık olmayan ödemelerde mümkün olabilir. (Yıllık, iki yıllık, üç yıllık gibi) İade yapılması durumunda uzun vadeli alımlar için verilen indirimler ücret içerisinden kesilecektir. (3 Yıllık hizmet 6 ay içinde iptal edilirse 6 aylık normal tarife ücreti kesilerek kalan tutarın iadesi mümkün olabilir.) Hizmetin LİNEDC tarafından iptali sonucu yapılan iadeler, müşterinin yaptığı ödeme kanalı ile geri gönderilebilir. Bunun dışında farklı bir ödeme kanalına müşteri iade isteyemez. Kredi kartı ile yapılan iadeler, aynı kredi kartına, banka transferi ile yapılan iadeler sadece aynı banka hesabına yapılabilmektedir. İadelerde bankalar tarafından kesilen transfer komisyonları iade ücretinden kesilir.

  Ücret iadesi ve kısmi iade kesilen ve gönderilen faturaların iade faturasının kesilmesi veya fatura aslının geri gönderilmesi ile yapılmaktadır. Faturalarla ilgili tüm posta veya kargo masrafları iade edilecek tutar içerisinden kesilir.

  YEDEKLEME LİMİTİ

  Yedekleme dosyalarının boyutu kullanıcının disk alanına dahildir.

  BANT GENİŞLİĞİ KULLANIMI

  Hesaplar için belirlenmiş olan trafik kotası her ayın başlangıç günü ve son günü arasında hesaplanmaktadır. Bu süre aralığında trafik kotası biten hesapların erişimi otomatik olarak durdurulmaktadır. Hesabın tekrar açılması için trafik kotası satın alınması veya bir üst pakete geçiş yapılması gerekir. Bu işlemi yapmayan hesap sahibinin trafik kotasının sıfırlanması için sonraki ayın başlangıç gününe kadar beklemesi gerekmektedir. Ay içersinde kullanılmayan trafik kotaları bir sonraki aya devir edilmez.

  YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

  İş bu sözleşme üst kısımda yer alan ve bununla, alt kısımda belirtilen “Değişiklikler” konu başlığından ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında linedc.com.tr’a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir).

  İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Çorum Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

KURUMSAL MENÜ